Neprehliadnite:

Aktualita: V radoch slovenských autoškolákov pribudlo 12 nových inštruktorov

V utorok 9.5.2017 sa v Trebišove konali záverečné skúšky pre žiadateľov o inštruktorské oprávnenie. Štrnásti budúci inštruktori sa v Trebišove podrobili najprv príprave a vzdelávaniu – od januára do apríla, v rozsahu vyše dvesto hodín – a následne tento utorok dvanásti z nich úspešne ukončili kurz skúškami a získali protokol pre vydanie inštruktorského oprávnenia.

Predseda skúšobnej komísie v záverečnom vyhodnotení skúšky okrem iného povedal, že úspešné ukončenie inštruktorského kurzu nie je záverom, ale začiatkom  kariéry pre každého nového inštruktora. Zdôraznil, že toto povolanie je veľmi náročné, zodpovedné a vyžaduje si od každého inštruktora bez rozdielu dĺžky praxe ďalšie a prakticky trvalé vzdelávanie sa, vlastný rozvoj, záujem o autoškolácke a technické témy, nové prístupy vo vzdelávaní svojich žiakov, aby prispeli k pozdvihnutiu úrovne vzdelávania a výcviku v autoškolách.

Keďže jedným z absolventov utorkovej skúšky je aj prevádzkovateľ tohto portálu, rád by som touto cestou mojim spolukolegom zagratuloval k úspešnému zloženiu skúšok a poprial veľa rozvojových impulzov a pracovných úspechov v inštruktorskej kariére.

Jaroslav Verlík

Pridať komentár

vaša emailová adresa nebude zverejnená.