FONTECH | Vítate príchod elektromobilov? Sú lacnejšie než klasické?

Väčšina z nás si elektromobily predstavuje viac-menej ako vozidlá určené na krátke trasy, čo je však spôsobené nízkou hustotou nabíjacích staníc na našom území. V zahraničí a predovšetkým v USA je však situácia citeľne lepšia a majiteľ elektrického vozidla si môže dovoliť využívať ho aj ako firemné vozidlo, pre ktoré je typický vysoký kilometrový nájazd.

Pri elektromobiloch sa tiež často podsúva otázka, ako dlho vydrží batéria, než ju bude potrebné vymeniť? No, to dosť záleží aj od toho, kedy a u koho bolo vozidlo kúpené a či tento úkon je v rámci záruky alebo nie. Zakladateľ spoločnosti Tesloop sa preto podelil so svojim príbehom, kde v hlavnej úlohe je Tesla Model S, ktorá bola zakúpená v júni 2015 a od tej doby najazdila viac ako 700 000 kilometrov. Zďaleka pritom neplánuje skončiť, informuje portál Teslarati.

Článok dočítate tu:

https://fontech.startitup.sk/ako-je-na-tom-tesla-ktora-najazdile-vyse-700-000-km-toto-je-suma-ktoru-zaplatil-majitel-za-udrzbu/?