ATUALITY SK | Späť do autoškoly? Šoféri robia chyby, nevedia podať I. pomoc

Tento rok už na slovenských cestách zahynulo 116 ľudí. Nepomohli ani políciou ohlasované dopravné akcie.

Výrazne nepomohli ani políciou ohlasované dopravné akcie. Mimoriadne tragický bol tretí júnový týždeň, kedy na cestách zahynulo až 14 osôb.

Podľa dopravného analytika Jozefa Drahovského sú príčinou nehôd v poslednom období priamo chyby vodičov, či chodcov. „Na vine nie je veľká rýchlosť, ani výkyvy počasia, ale nesprávny spôsob jazdy a nesústredenosť na riadenie vozidla,“ tvrdí.

Políciou avizované dopravné akcie podľa neho majú zmysel, dôležité však podľa neho je, aby sa policajti nezamerali len na meranie rýchlosti.

„Veľmi by pomohlo, keby policajti začali kontrolovať napríklad odstupy vozidiel. Viem, že to raz začali kontrolovať na D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Začali dávať pokuty, a vtedy došlo k výraznému zlepšeniu správania sa vodičov,“ vysvetľuje odborník.

článok dočítate tu: https://www.aktuality.sk/clanok/709096/treba-ich-vratit-do-autoskoly-soferi-robia-chyby-a-nevedia-podat-prvu-pomoc/?fbclid=IwAR36NAUFOOyxoJewVpQiMOChsjAKPeTu5mE7FigTh2LORDKM0LbCk3zdByM