MINDOP | Autoškoly by sa mohli otvoriť 23.5. výučbou teórie 100% online

Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) chce umožniť opätovné fungovanie autoškôl, požiadal ústredný krízový štáb, aby túto možnosť prerokoval. Rezort tiež pripravil zmenu vyhlášky, ktorá umožní vyučovať 100 % teórie online.

Šéf rezortu dopravy zdôraznil, že si uvedomuje, aké závažné ekonomické dôsledky spôsobili opatrenia proti šíreniu koronavírusu taxislužbám, autoškolám a ďalším prevádzkam v rezorte. „Teší ma, že v druhej fáze uvoľňovania prevádzok budú môcť taxikári voziť za sprísnených hygienických podmienok aj ľudí. Intenzívne však pracujeme na pomoci ďalším zasiahnutým prevádzkam, medzi nimi aj autoškolám,“ priblížil Doležal.

Už v súčasnosti sa môže vykonávať časť vodičského kurzu online, maximálne však 20 % teoretickej výučby. Rezort dopravy preto pripravil zmenu vyhlášky, ktorá umožní 100 % teoretického vyučovania online.

Z dôvodu legislatívneho procesu môže podľa hovorcu novela vstúpiť do platnosti najskôr 23. mája 2020.

Povolenie praktickej časti výučby zasa závisí od prerokovania žiadosti ministerstva na ústrednom krízovom štábe. Rozhodujúce slovo tak bude mať v tomto prípade hlavný hygienik SR.